Ben Kimim?
İlhan ÖZDEMİR - Endüstri ve Örgüt Psikoloğu

Hakkımda

Psk.İlhan ÖZDEMİR

Endüstri ve Örgüt Psikoloğu

Lisans Eğitimini Mersin Üniversitesi Psikoloji (2009) bölümünde, Yüksek Lisans Eğitimini Yönetim ve Organizasyon (2014) Selçuk Üniversitesi'nde tamamlamıştır.

Özgün metotlarla sıra dışı eğitimler veren, bilimsel yaklaşımlarla kurumlarda problem tespiti yapan ve hayata psikoloji ile anlam kazandırmaya çalışan bir psikolog! Kurumlarda adanmışlık duygusu, adalet algısı, iç grup yanlılığı (kendinden olanı kayırma) ve tükenmişlik sendromu üzerine akademik çalışmalar yapmıştır. Hayatının önemli bir kısmını yazarak geçiren İlhan Özdemir’in yayımlanmış çok sayıda köşe yazısı ve kitapları vardır.

Lisanslı Bilardo Sporcusu olan Özdemir, Psikoloji ile Bilardoyu birleştiren çalışmalar üzerinde de çalışmaktadır. Bir yıla yakın radyo programcılığı, yaklaşık dört yıl köşe yazarlığı yapmıştır. Birçok TV programında uzman konuk olmuş, birçok gazete haberinde uzman görüşü alınmıştır. Edebiyat dergilerinde şiirleri ve yazıları yayımlanmıştır. 15 yılı aşkın süredir bağlama çalan ve müzikle uğraşan Özdemir, fotoğrafçılık ile de ilgilenmektedir. 

Bilimsel Çalışmaları:

Örgütsel Adalet Algısı ve Örgütsel Bağlılık (Örgüt Psikolojisi)

Örgütsel Bağlılık ve Tükenmişlik Sendromu (Örgüt Psikolojisi)

Bireylerde İçgrup Yanlılığı ve Benlik Saygısı (Sosyal Psikoloji)

Duygusal ve Romantik İlişkilerde Doyum (Sosyal Psikoloji)

Çin Malına Karşı Tutum Ölçeği Geliştirme (Sosyal Psikoloji & Ölçme ve Değerlendirme)

Kitapları:

Hey Patron

Psikolog Psikoloğa Giderse

Yolda Bir An

Bana Hayatı Anlat

Alınacaklar Listesi